Wypełnienie doliny łez


Zwiotczała skóra pod oczami, utrata tkanki tłuszczowej w tej okolicy bądź pojawienie się zagłębień w okolicach oczodołów to problem, który dotyka wiele osób. Medycyna estetyczna przychodzi tu z pomocą, oferując zabieg, jakim jest wypełnienie doliny łez. Ów zabieg odbywa się z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, wypełniając tę okolicę i nadając jej zdrowego wyglądu, odmładzając przy tym twarz. Jakie są zalecenia przed i po zabiegu?

Wypełnienie doliny łez – przed zabiegiem.

Na tydzień przed zabiegiem konieczne jest unikanie wszelkich leków, które mogłyby przyczynić się do zmniejszenia krzepliwości krwi. Należy to oczywiście skonsultować z lekarzem prowadzącym. Do takich leków należą na przykład: leki przeciwzapalne, ziołowe preparaty, Aspiryna, czy witamina C. Natomiast w dniu, w którym zamierzamy wykonać wypełnienie doliny łez, należy unikać intensywnego wysiłku fizycznego oraz ekstremalnych wahań temperatur. Nie idziemy więc na siłownie, solarium, czy saunę.

Wypełnienie doliny łez – po zabiegu.

Medycyna estetyczna dopuszcza niekiedy komplikacje, dlatego jeżeli mamy wątpliwości do tego, co dzieje się z naszym ciałem, koniecznie skontaktujmy się z lekarzem prowadzącym! Bagatelizowanie niespodziewanych zmian może się źle skończyć, dlatego lepiej dmuchać na zimne.

Po zabiegu konieczne jest nieustanne schładzanie okolic: pod oczami, nosa oraz policzków. Tak jak przed zabiegiem, należy unikać również wahań temperatur. Przez 14 dni po zabiegu nie korzystamy z sauny, solarium, nie opalamy się oraz nie przebywamy w temperaturach na minusie. Przez 2 dni ważne jest również, by unikać nadmiernej mimiki twarzy. Ponadto nie można wykonywać nadmiernego wysiłku fizycznego – dlatego basen, siłownia, czy bieganie odpadają (przez 3 dni po zabiegu). Zrezygnować musimy również z makijażu (na okres do 12 godzin po wykonaniu zabiegu). Trzeba bowiem zachować twarz w szczególnej czystości, co za tym idzie – zabronione jest również dotykanie twarzy bez konieczności. Jeżeli takowa konieczność zajdzie, należy zadbać, by zrobić to czystymi dłońmi.

Zobacz również: izabelacytrowska.pl