Projektowanie ogrodów


Każdy z nas marzy o domu z pięknym ogrodem. Jednak od czego zacząć? Jakie kwiaty i drzewa najlepiej sprawdzą się w naszym klimacie i jakie będzie najłatwiej pielęgnować? Które rośliny wybrać do małego ogrodu, a na które możemy sobie pozwolić posiadając większą przestrzeń? Jeśli właśnie stoimy przed takimi wyborami i dylematami, warto zasięgnąć rady specjalistów. Dobry pomysłem jest poszukanie firmy, której głównym zadaniem jest projektowanie ogrodów, a potem zakładanie ogrodów na podstawie planu i naszych wspólnych ustaleń.

Profesjonalny projekt ogrodu jest zawsze poprzedzony wywiadem i rozmową z klientem. Po pierwszych spotkaniach, na których zbierane są również potrzebne pomiary, przedstawiany jest wstępny plan, który zawsze poddać można zmianom w zależności od naszych upodobań i dodatkowych pomysłów. Realizowana jest także wizualizacja cyfrowa, a także widok ogrodu w różnych rzutach oraz lista i opis roślin. Jeśli sobie tego życzymy, poza rozstawieniem roślin, firma zaprojektować może także tak zwaną małą architekturę, oczka wodne, pergole, oświetlenie ogrodowe czy murki i tarasy.
Prace ogrodowe, nasadzanie roślin czy realizowanie elementów małej architektury wykonywane jest zawsze pod nadzorem projektanta. Dzięki temu mamy pewność, że wszystko powstanie zgodnie z planem.

Po realizacja takiego ogrodu na podstawie projektu, bardzo ważna jest sama pielęgnacja ogrodów. W tym przypadku mamy dwa wyjścia. Możemy sami dbać o nasz ogród zgodnie z zaleceniami i radami projektanta, a możemy także zlecić to zadanie zewnętrznej firmie, która ma w tym doświadczenie. Poza doglądaniem roślin, ewentualnym podlewaniem i sprawdzaniem ich stanu, może się ona także zajmować strzyżeniem żywopłotów, kształtowaniem krzewów, przycinaniem gałęzi na drzewach. Z biegiem czasu, firma może także zaproponować rozbudowę ogrodu i dosadzenie nowych roślin. Są to bardzo kompleksowe usługi, dzięki którym możemy być pewni, że nasz ogród będzie zawsze zadbany, zaopiekowany i będzie cieszył oko i umilał nasz wolny czas.

Projektowanie i zakładanie ogrodów: https://ogrody-projekty.pl/