Czy tort weselny musi być śmietankowy?


W naszym kraju przyjęło się tworzyć torty o smaku śmietankowym. Uważamy je za coś klasycznego, uniwersalnego i sprawdzonego. Boimy się kombinować z innymi smakami tego rodzaju wypieków, bo boimy się, że po prostu nie przypadną one do gustu zaproszonym przez nas osobom, a o ile taka sytuacja nie byłaby jakaś straszna w przypadku organizowania skromnych domowych urodzin, tak w przypadku tworzenia wesela na sto osób nie możemy do niej dopuścić.

Czy to jednak znaczy, że cukiernia Poznań może nam zaproponować jedynie klasyczny śmietankowy tort weselny, nawet jeśli nie mamy na niego kompletnie ochoty, bo sami nie przepadamy za bitą śmietaną i wolimy inne, znacznie ciekawsze smaki? Oczywiście nie. Nie podążajmy za tłumem, jeżeli nie mamy na to ochoty. To, że prawie wszystkie pary młode zamawiają teraz na wesela śmietankowe torty weselne, nie oznacza wcale, że tłum ma rację i że inny wypiek nie przypadłby do gustu gościom. Sami się o tym przekonajmy. Odważmy się zamówić tort o zupełnie nietypowym i rzadko spotykanym albo wręcz w ogóle niespotykanym smaku. O dziwo świetne ciasto można wykonać nawet z… marchewek! Te warzywa idealnie pasują do wypieków, bo są delikatnie słodkie, ale przy okazji mają też w sobie nutę wytrawności, dzięki czemu tworzą idealną kompozycję z cukrowymi masami i słodkimi jadalnymi ozdobami tworzonymi z czekolady.

Cukiernia Poznań pokazuje, że ostatnio w modzie są również oryginalne wypieki inspirowane popularnymi słodyczami. Jeżeli mamy jakiegoś ulubionego batonika, możemy np. poprosić swojego cukiernika o stworzenie tortu o zbliżonym smaku, który zostanie potem ozdobiony i wypełniony mniejszymi kawałkami batona. Inne propozycje? Torty weselne o smaku kawy, tiramisu bądź serka mascarpone. Ostatnim smakowym hitem jest też słony karmel. Akurat ten smak zyskał na popularności i w tym momencie wiele osób za nim przepada, dlatego istnieje duże prawdopodobieństwo, że jeśli wypełnimy nim swój tort weselny, będzie on totalnym przebojem całego naszego wesela.

doskonałe torty weselne: https://cukiernia-piskorska.pl/