Przy okazji każdej podróży do Japonii odwiedzamy Naritę, a właściwie lotnisko znajdujące się w tym miasteczku, położonym ok 70 km od Tokyo. Lądowanie, szybki odbiór bagażu, zakup biletów na Keisei Skyliner i już nas nie ma. W ciągu dwóch godzin od wyjścia z samolotu jesteśmy na stacji Ueno w Tokyo. Podczas ostatniej wizyty w Kraju Kwitnącej Wiśni zdecydowaliśmy się ostatnią noc spędzić w Naricie, aby mieć stamtąd łatwiejszy dojazd na lotnisko.

Narita to nie tylko lotnisko

Spodziewałam się, że na miejscu zastaniemy kilka biznesowych hoteli z obszernymi salami konferencyjnymi oraz tanie kwatery dla osób spóźnionych na przesiadkę. W rzeczywistości miasto ma dużo więcej do zaoferowania dla turystów. Ale o tym za moment. Teraz kilka faktów na temat samej Narity. Miasto liczy w przybliżeniu 126 tysięcy mieszkańców, a gęstość zaludnienia wynosi nieco ponad 600 osób na kilometr kwadratowy. Z Tokyo dojechać tu można korzystając z linii metra, a następnie przesiadając się na pociąg podmiejski. W zależności od stacji początkowej czas dojazdu wynosi minimum jedną godzinę (1,5h jadąc z lotniska Haneda) i powinien zamknąć się w kwocie 1700 yenów.

Świątynia Shinsho-ji

świątynia Shinsho-ji w narita

Większość turystów zupełnie nie jest świadoma jak niesamowity zabytek skrywa Narita. W samym centrum miasta, zaledwie kilkaset metrów od dworca kolejowego znajduje się jedna ze starszych japońskich świątyń buddyjskich. Dedykowana jest ona odmianie buddyzmu ezoterycznego, określanego jako shingon. Wybudowana została w 940 roku, niemniej na znaczeniu zyskała dopiero po przeniesieniu stolicy Japonii do Edo (dawne Tokyo) w 1603 roku.

Narita-san to nie tylko przepiękna świątynia, ale wręcz cały kompleks świątynny z pagodami i ogromnym parkiem, w którym zwyczajnie można odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku. Z tego też względu jest to jedna z ulubionych świątyń mieszkańców dużych miast otaczających Naritę. Nie bez powodu odbywa się tu wiele cyklicznych festiwali i imprez. Miejsce jest magiczne. Zresztą zobaczcie sami.

świątynia w narita

świątynia w narita

świątynia w narita

świątynia w narita

pagoda w narita

pagoda w narita

pagoda w narita

park świątynny narita

świątynia w narita

darumy przy świątyni w narita

miasto narita

Jeżeli wystarczająco zachęciłam Was do odwiedzenia Narity to mam jeszcze jedną wskazówkę. Spacerując uliczkami w okolicy świątyni wypatrujcie restauracji, które serwują węgorza. Na pewno nie pożałujecie takiego obiadu i będzie to zapewne najlepszy węgorz jakiego przyszło Wam jeść podczas całego pobytu w Kraju Kwitnącej Wiśni.

P.S. Zdjęcia zostały zrobione o bardzo wczesnej godzinie tuż przed odjazdem na lotnisko. Normalnie teren świątyni i ulice nie są takie puste.

Sprawdź moje inne wpisy z podróży do Japonii


Podobała Ci się ta relacja? Skomentuj ją lub podziel się nią ze znajomymi.