Kto z nas nie chciałby mieć ciągle ciepłej kawy w kubku, nosić cienkich sukienek w mroźny dzień czy szybko i sprawnie pozbywać się kurzu zalegającego na szafkach? A skoro już o szafach mowa to porządek przydałby się także w ich wnętrzach. Niestety czasami takie proste rzeczy okazują się niemałym wyzwaniem, które potrafi wywołać frustrację.

Jak ułatwić sobie życie?

jak ułatwić sobie życie

Mam dla Ciebie kilka praktycznych porad, które pomogły mi usprawnić moje życie.  Liczę, że również dla Ciebie okażą się one przydatne i chętnie z nich skorzystasz.

Pij z kubka termicznego

Bardzo często zdarzało mi się zaparzyć herbatę lub kawę i zająć się czymś na chwilę. W międzyczasie zupełnie zapominałam o czekającym napoju, a gdy wracałam do kuchni po kubek jego zawartość była już zimna. Zapewne doskonale znasz tę sytuację z autopsji. Problem udało mi się rozwiązać parząc herbatę (bądź kawę) w kubku termicznym. Rozwiązanie to odkryłam zupełnym przypadkiem i wynikało z braku czystych naczyń. Od tamtej pory herbatę parzę głównie w kubku termicznym, dzięki czemu pozostaje ona ciepła przez kilkadziesiąt minut. Co więcej, mogę wygodnie rozsiąść się na kanapie i postawić na niej kubek bez ryzyka rozlania zawartości – rzecz jasna zakładając, że go zamknęłam.

Załóż bieliznę termoaktywną

To jest moje największe odzieżowe odkrycie. Bielizna termoaktywna nadaje się nie tylko do uprawiania sportu, ale także świetnie sprawdza się na co dzień. Jadąc zimą na urlop kupiłam body, które nosi się jako pierwszą warstwę (tzw. first layer). Zakładam na nie ulubione sukienki i mroźna pogoda już mi nie straszna. Bielizna dostępna jest w różnych wariantach kolorystycznych, co pozwala na dopasowanie jej praktycznie do wszystkiego. Przylega bezpośrednio do ciała, więc całość jest bardzo estetyczna i praktycznie niewidoczna.

Kupując jedną nową bluzkę wyrzuć dwie inne rzeczy

Dokładnie tak, jak czytasz. Nie ma nic gorszego niż magazynowanie starych ubrań. Po każdym powrocie z zakupów zrób przegląd swojej garderoby i pozbądź się rzeczy nienoszonych od minimum pół roku. Jestem pewna, że takie się znajdą i na pewno nie będziesz żałować ich braku. Ja większość starych ubrań (najczęściej są w bardzo dobrym stanie) oddaję osobom bardziej potrzebującym, dlatego poza porządkiem w szafie mam jeszcze poczucie satysfakcji z pomocy innym.

Używaj jednorazowych chusteczek do sprzątania

Skoro jesteśmy przy porządkach to zdradzę Ci mały sekret. Jednorazowe chusteczki do sprzątania nasączone detergentem zupełnie zmieniły mój sposób sprzątania. Dzięki nim szybko i sprawnie mogę posprzątać każde pomieszczenie w domu, zaczynając od kafelek w łazienki, a kończąc na szafce pod telewizor w salonie. Mam je zawsze pod ręką w kuchni, gdy  podczas gotowania zachlapię blat lub podłogę. Jeżeli jeszcze ich nie znasz koniecznie musisz je przetestować. Dostępne są w każdym supermarkecie.

Kupuj online

Nie mówię tego jako osoba zawodowo zajmująca się e-commercem. Zakupy internetowe znacząco ułatwiły moje życie. Nie pamiętam już kiedy ostatni raz szłam do tradycyjnego sklepu kupić buty (dzięki Ci Zalando!). Większość produktów spożywczych, zwłaszcza wodę, soki i mleko, zamawiam w sieci. Również wyprawkę dla dziecka kompletuję siedząc wygodnie na kanapie. Kupowanie online to nie tylko oszczędność czasu i nerwów (brak kolejek i chętnych do pomocy sprzedawców, który koniecznie muszą wyrobić miesięczne targety), ale przede wszystkim oszczędność pieniędzy. Dwa razy zastanawiam się zanim coś zamówię, mogę modyfikować swoje zamówienie przed wysyłką, czytam opinie innych użytkowników, porównuję parametry produktów oraz sprawdzam ceny w różnych sklepach. A jak mi się nie spodoba to oczywiście zwracam towar bez większych problemów.

A Ty jak ułatwiasz sobie życie?


Podobał Ci się ten wpis? Skomentuj go i podziel się nim z innymi.